Urząd Miasta Krakowa – Ankieta nt. sprzedaży alkoholu w nocy

Urząd Miasta Krakowa za pośrednictwem Spółdzielni zwraca się do mieszkańców
o wzięcie udziału w ankiecie nt. detalicznej sprzedaży alkoholu w nocy

Szanowni Państwo,

zwracam się z prośbą o rozpowszechnienie wśród pracowników, członków i mieszkańców Państwa Spółdzielni informacji o możliwości wzięcia udziału w ankiecie na temat wprowadzenia na terenie Krakowa zakazu detalicznej sprzedaży alkoholu w nocy.

Wyjaśnienie: Miasto Kraków rozważa możliwość wprowadzenia częściowego ograniczenia sprzedaży alkoholu na terenie miasta. Zakaz miałby dotyczyć jedynie sprzedaży detalicznej w nocy. W związku z tym przygotowana została ankieta z pytaniami do mieszkańców. Proponowane rozwiązania dotyczą zakazu sprzedaży alkoholu między godz. 24.00 a 5.30 lub między godz. 22.00 a 6.00, a także zakazu sprzedaży alkoholu obejmującego całe miasto lub tylko dzielnice, które o to zawnioskują.

Od 17 października do 15 grudnia br. mieszkańcy będą mogli wyrazić swoją opinię odnośnie do ograniczeń w godzinach nocnej sprzedaży napojów alkoholowych w sklepach, za pośrednictwem ankiety oraz wywiadu telefonicznego (nr tel. 12-616-55-55) funkcjonującego w godzinach od 7.40 do 15.30 od poniedziałku do piątku (oprócz dni świątecznych, tj. 1 i 11 listopada). W tym samym czasie, w trzech lokalizacjach Urzędu Miasta Krakowa (al. Powstania Warszawskiego 10, ul. Wielicka 28a, os. Zgody 2), w Punktach Obsługi Mieszkańców w galeriach handlowych oraz w siedzibach rad dzielnic będzie możliwość oddania swojego głosu, poprzez wrzucenie wypełnionej ankiety do urny.

Więcej informacji na ten temat znajdziecie Państwo pod poniższym linkiem: (kliknij)

Wszystkich Państwa zachęcam do wzięcia udziału w ankiecie i wypowiedzenia się w tej ważnej dla mieszkańców naszego miasta sprawie.

Z wyrazami szacunku,

Tomasz Popiołek
Dyrektor Wydziału, Wydział Spraw Administracyjnych